۴
تیر
۱۳۹۸
2

انواع روش تولید محصولات پلاستیکی

فرآیند تولید پلاستیک با استفاده از دستگاههای بادی انجام میشود که در آن قطعات پلاستیکی توخالی شکل میگیرند بنابراین برای تولید انواع قطعات پلاستیکی به دستگاه بادی نیاز است. از دستگاه تزریق بادی برای ساخت ظروف پلاستیکی بدون درز با استفاده از مواد اولیه استفاده میشود .پلاستیک زیر مجموعه پلیمرهایی است که از مقدار زیادی مولکول متصل بهم تشکیل شده و در اشکال و اندازه های مختلف اریه میشود . در فرآیند تولید پلاستیک از دستگاههای بادی برای ساخت قطعات تو خالی از پلیمرهای گرمانرم استفاده میشود ُ دستگاه بادی بیشتر برای تولید انبوه ظروف یکبار مصرف کوچک مناسب است در حالی که قالب گیری چرخشی که نوع دیگری از قالب گیری در دستگاه بادی هست در تولید ظروف توخالی بزرگ استفاده میشود .فرآیند قالب گیری ضربه ایی در مقایسه با قالب گیری تزریق برای تولیداز فشار کمتری استفاده میکند .دستگاه بادی انواع مختلفی دارد :
دستگاه بادی تزریق- دستگاه بادی اکسترو‌ژن –دستگاه بادی کششی-
تولید پلاستیک به روش بادی:
در این روش با استفاده از دستگاه پلاستیک مقادیر زیادی از اشیا پلاستیکی توخالی تولید میشود . این فرآیند با قالب گیری یک پلیمر برروی پین هسته شروع میشود و سپس به سمت یک ایستگاه ریخته گری ضربه ایی چرخیده میشود تا درآنجا از هوا پر شود و سپس در همان حالت خنک شود این روش معمولا برای ساخت بطریهای کوچک استفاده میشود.
تولید به روش بادی اکستروژن :
قالب گیری در دستگاه بادی اکستروژن میتواند برای پلیمرهای مختلف از جمله پلی اتیلن و پلی پروپیلن استفاده شود . این فرآیند با حرکت قراردادی اکستروژن به سمت پایین از یک لوله شروع میشود هنگامی که لوله به طول مورد نظر میرسد قالب بسته شده و درانتهای گردن باز با پیچاندن انتهای پایینی آن بسته میشود . سپس یک پین ضربه ایی محکم و داغ به انتهای گردنه ی لوله داغ وارد میشود تا دهانه ی باز شده شکل بگیرد و لوله داخل حفره قالب را پر از هوا کند هنگامی که قالب بطور کامل سرد شد باز میشود تا بطری بیرون آورده شود و پلاستیک اضافی از ناحیه گردن و پایین بریده شود .
تولید به روش کششی:
برنامه اصلی و کاربردی دستگاه بادی کششی شامل انواع بطری و ظروف مشابه هست زیرا در این نوع دستگاه بادی پلاستیک محصولات تولید شده کیفیت عالی و بهتری نسبت به قالب گیری ضربه ایی با دستگاه بادی اکستروژن دارند.این فرآیند نیاز به تزریق پلاستیک به یک قالب پیش ساخته دارد که با یک نخ به پایان میرسد سپس پیش ماده در بالای شیشه ی انتقال حرارت داده میشود و هوا با استفاده از قالب دمنده های فلزی در داخل آن با فشار زیاد دمیده میشود در همین حالت پیش ماده ی تولید شده توسط میله ی هسته ایی برای پر کردن داخل قالب کشیده میشود . دستگاه بادی و تزریق پلاستیک با توجه به گرمانرم محدود هستند .پلی اتیلن به ویژه چگالی بالا و پلی اتیلن با وزن مولکولی بالا پلیمری است که معمولا برای قالب گیری ضربه ایی در این دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد و در مقایسه با پلی اتیلن های کم چگالی پلی اتیلن های سنگین بهتر جوابگو هستند .اگر بخواهیم دیواره های مخزن تولیدی را تا حد ممکن نازک کنیم باید از مواد پلی پروپیلن و یا مواد پی وی سی استفاده کنیم که نسبت به مواد پلی اتیلن گرانتر هستند .
بیشتر ظروف یکبار مصرف – مخازن بزرگ پلی اتیلنی – گالن های بزرگ – و محصولات پلاستیکی تو خالی و بدون درز با این روش تولید میشوند .
انواع موادی که برای تولید در این روش مورد نیاز هست در شرکت پلاستو ایران بفروش میرسد .

-EX5مواد پلی اتیلن – CRP100مواد پلی اتیلن -EX3مواد پلی اتیلن BL3 مواد پلی اتیلن – مواد پلی اتیلن بادی ۰۰۳۵ – مواد پلی اتیلن ۳۸۴۰ –مواد پلی اتیلن ۲۰۹- مواد پلی اتیلن ۰۲۰ – مواد پلی اتیلن ۰۱۹۰- مواد پلی اتیلن ۵۱۱۰- -مواد پلی اتیلن سنگین تزریقی ۵۲۵۱۸- ۶۲N07 مواد پلی اتیلن سنگین –
-مواد پلی اتیلن ۲۱۰۲ – مواد پلی اتیلن ۱۹۲۲ – ۷۰۰۰F مواد پلی اتیلن
مواد پلی اتیلن ۲۴۲۰- و ….
کلیه مواد بصورت آکبند پتروشیمی همراه با آنالیز موجود بوده و جهت خرید در ساعات اداری میتوانید با شماره های ۰۲۱۸۸۷۵۶۶۹۲ و ۰۲۱۸۸۷۵۶۶۹۳ و ۰۹۱۲۷۶۹۶۰۰۵ تماس حاصل فرمایید .
وب سایت رسمی ما :

WWW.PLASTOIRAN.COM
هدف کلی شرکت : سرعت –دقت – مشتری مداری