۲۸
مرداد
۱۳۹۴
0

تاثیر قیمت نفت بر بازار محصولات پتروشیمی

گمانه زنی ها در ارتباط با کاهش قیمت نفت و محصولات پتروشیمی موجب شده است بسیاری از عرضه کنندگان نسبت به کاهش قیمت محصولات خود اقدام نمایند.
نگاهی به معالات ۱۴ آگوست از کاهش قیمت پروپیلن ،اتیلن ، اتیلن گلایکول واستایرن منومر خبر می‌دهد . پروپیلن با قیمت ۸۰۴ دلار ، کاهشی ۱۶ دلاری ، استایرن منومر با قیمت ۱۱۲۶ دلار ، کاهشی ۸ دلاری و اتیلن گلایکول هم با قیمت ۷۶۳ دلار ،با کاهشی ۱۴ دلاری روبرو شدند و پلی اتیلن های سنگین بادی و فیلم، پلی اتیلن های سبک خطی و فیلم، پلی پروپیلن ها، پلی استایرن ها و پلی اتیلن های ترفتالات هم کاهش قیمت داشتند.
براساس گزارش ها امروز قیمت پیشنهادی برای پلی اتیلن سبک خطی ۲۰۹ امیرکبیر ۴۸۸۰ تومان بوده است در حالی که قیمت تمام شده آن ۴۹۰۰ تومان می‌باشد و قیمت پیشنهادی پلی اتیلن سبک خطی ۲۰۹ اراک هم ۴۵۶۰ تومان بوده است در حالی که قیمت تمام شده آن ۴۶۰۰ تومان می‌باشد.
رسول پناهی، مدیرعامل شرکت شبنم پلاستیک از ادامه نگرانی ها از کاهش قیمت نفت ،عدم کشش بازار و کاهش قیمت محصولات پلیمری در بازار داخل خبر داده است و اعلام برخی اخبار در ارتباط با مجتمع های پتروشیمی را آن هم به صورت مقطعی عاملی برای خروج بازار از رکود می‌داند.

You may also like

پروژه خط تولید اتلین غرب کشور
تغییرات قیمت پروپلین در آسیا
افزایش ۱۰ دلاری قیمت اتیلن
افزایش نرخ ABS پتروشیمی تبریز